Večer ljubavne poezije u OŠ Josipovac
Autor: Administrator , 14. 2. 2014.

Učenici Osnovne škole Josipovac, u suradnji sa svojim nastavnicima, pokazali su kako najbolje zabaviti sve romantičare, one koji su željni ljubavne poezije i ljubavne pjesme. 13. veljače 2014. godine, noć uoči svima najdražeg  dana - Valentinova, u holu škole, održana je glazbeno-scenska priredba gdje su josipovački osnovnoškolci pokazali svoje talente.

Večer je započela nježnim tonovima, uz zvuke klavijature kojom je rukovodio gost večeri, glazbenik Tomislav Erhard-Pacovski te tako tu čarobnu noć obogatio ljubavnom  glazbom koja je sve prisutne goste opustila i iznimno obradovala. Gromoglasan pljesak publike odjekivao je Josipovcem nakon što je učenica 1. razreda Mirela Čavalić, uz pratnju klavijaturista, izvrsno otpjevala i odglumila ulogu malene tatine djevojčice u  glazbeno-scenskom djelu, poznatom po naslovu  Al' tata ti me voliš. Za njezinu je izvedbu zaslužna njezina učiteljica Margareta Terzić koja je svoje kolege, djecu i publiku počastila i vlastitim interpretativnim čitanjem pjesama našeg poznatog starog romantičara i širokoj javnosti poznatog dalmatinskog pjevača Olivera Dragojevića.

Ljubav je velikodušna, dobrostiva je ljubav, ne zavidi, ljubav se ne hvasta, ne nadima se... - stihovi su koji su odzvanjali iz duša josipovačkih osmaša i dali upečatljiv ton cijeloj priredbi.

Ono što je zanimljivo u održanoj noći ljubavne poezije, inače prikladno nazvanoj Ja u ljubav vjerujem, je to što su učenici, osim na hrvatskom jeziku, recitirali pjesme i na engleskom jeziku za koje ih je pripremila nastavnica Snježana Štark, koja je i sama priredbu uveličala čitanjem pjesme  Love. Još jednom su nastavnici josipovačke škole dokazali svima kako su voljni motivirati djecu, njima prikladnim i svakako zanimljivim i aktualnim sadržajima, te tako ostvariti korelaciju između engleskog i hrvatskog jezika kao dva predmeta koja uz zanimljive i aktualne događaju uspijevaju iz djece izvući ono najbolje, a to je njihova iznimna kreativnost, kao i volja za stvaranjem umjetničkih djela. Večer poezije i plesa svakako je uljepšala i pjesma Čarobno jutro koju je otpjevala nastavnica glazbenog Silvija Svalina te izazvala suze brojnih gostiju koji su ju nagradili dugotrajnim pljeskom. Nastavnica hrvatskog jezika Lidija Galović, inače jedna od vodećih organizatorica ovoga spektakularnog događaja, kojeg će mještani zasigurno dugo pamtiti, počastila je školu svojim sentimentalnim čitanjem ljubavne poezije poznatog zagrebačkog duhovnjaka i pjesnika ljubavnih tonova Stjepana Licea te naglasila, a samim time i sve prisutne doista uvjerila kako je ljubav vječna, kako trebamo otvoriti svoje srce i pustiti ljubav u njega jer je ona bit svačijeg života i vodilja u svemu jer, kako bi ona rekla,  ne vrijedi putovati životom bez nje.

Gotovo su svi učenici bili zainteresirani za ovakav oblik priredbe što pokazuje kako su djeca josipovačke škole, kojom uvijek, a pogotovo sada, nakon ovoga spetakla, ponosno rukovodi njihova vjerna pratiteljica i ravnateljica Vlatka Mihaljević, otvorena za sve oblike izvannastavnih aktivnosti kojim se, osim učenika, oplemenjuju i njihovi radnici, kao i tamošnje stanovništvo.

Na kraju ovog kulturnog događaja svi su uzvanici imali priliku zasladiti svoja nepca s ukusnim kolačima, ali ne bilo kakvim, već onima  u obliku srca koji su dali upečatljiv doprinos proslavi Valentinova - dana zaljubljenih.

Slike koje pokazuju više možete pogledati u našoj foto-galeriji.