UNICEF – ŠKOLA BEZ NASILJA

Cilj  ovog projekta je prevencija vršnjačkog nasilja, te razvijanje sigurnog i poticajnog okruženja među djecom. Svaki razredni odjel na početku nove školske godine izrađuje vrijednosti, pravila i posljedice za svoj razred, a ta pravila se objedinjuju u školske pravila. Učitelji tijekom školske godine provode radionice i restituciju. U sklopu projekta imamo Sandučić povjerenja i grupu Vršnjaka pomagača.

ŠKOLSKI PREVENTIVNI PROGRAM

Edukacija učenika o svim oblicima ovisnosti – pušenje, alkohol, droge. Organiziranje i aktivno provođenje raznih izvannastavnih aktivnosti u cilju kvalitetnog provođenja slobodnog vremena.

SAJAM “ZEMLJO, HVALA TI!”

Stjecanje zdravih prehrambenih navika u svakodnevnom životu. Razvijanje svijesti o vrijednosti zemlje, o pravilnom odnosu prema plodovima zemlje. Projekt izložbeno-prodajnog karaktera.

EKO ŠKOLA

Ugradnja odgoja i obrazovanja za okoliš u sve segmente odgojno-obrazovnog sustava i svakodnevni život učenika i djelatnika škole. Odgojiti mlade generacije osjetljivima na pitanja okoliša i osposobiti ih za donošenje odluka o razvitku društva u budućnosti.

Podizanje ekološke svijesti učenika i svih mještana Josipovca.

eTWINNING  projekti

Osuvremenjivanje nastave i međunarodna suradnja dio su budućnosti koju su prepoznali i djelatnici naše škole te nude niz zanimljivih projekata i aktivnosti povezujući naše učenike s vršnjacima iz Europe. Trud i rad naših učenika i djelatnika višestruko je nagrađen kroz Nacionalne i Europske oznake kvalitete, a dobili smo i nagradu, Oznaku eTwinning škole za 2019.-2020. školsku godinu te za 2021.-2022. školsku godinu.

ČITANJE BEZ MUKE

Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 30. prosinca 2020. podržala prijedlog Ministarstva kulture i medija da se 2021. godina proglasi Godinom čitanja. Potaknuti time, odlučili smo pokrenuti školski projekt Čitanje bez muke. Nositelji projekta su ravnateljica, knjižničarka i psihologinja, a namijenjen je učenicim drugih, trećih i četvrtih razreda naše škole.

Cilj je projekta:
• potaknuti učenike na čitanje s razumijevanjem, istraživanje, otkrivanje i kreativno stvaranje,
• potaknuti timski rad, ali i individualni napor; poučavati djecu informacijskim tehnikama, vještinama i znanjima,
• razvoj kritičkog mišljenja kod djece školske dobi,
• popularizacija čitanja,
• poticanje učenika na organiziran i smisleno provođenje slobodnog vremena,
• natjecanje u izražajnom i brzom čitanju.

Projekt će se provoditi od rujna do lipnja, a završiti će se izložbom razrednih plakata te vršnjačkim natjecanjem u čitanju.

ZAGRLJAJ NA DALJINU

Školski projekt "Zagrljaj na daljinu" započeo je povodom Međunarodnog dana starijih osoba koji se obilježava 1. listopada te u jeku pandemije virusom COVID 19. U njemu sudjeluju učenici sa svojim učiteljicama Lidijom Galović, Snježanom Štark, Marijom Vrdoljak, Vedranom Belanović Gibičar, Melitom Košutić, Margaretom Pavlinić, Andrijanom Sili, knjižničarkom Anitom Drenjančević i ravnateljicom Vlatkom Mihaljević. Vanjski partner nam je u ovome projektu Rezidencijalni dom za starije Villa Podravska iz Osijeka.

Učenici će kroz ovaj projekt razvijati sliku o sebi, upravljati emocijama i ponašanjem, promicati solidarnost, ponašati se u skladu s ljudskim pravima u svakodnevnom životu te unaprijediti svoje vještine služenja IKTom.