Zanimanja roditelja u 2.b razredu
Autor: Anita Drenjančević, 9. 11. 2023.

Učeći o zanimanjima ljudi, na sat Prirode i društva u 2.b razred, učiteljica je pozvala majke učenika Mislava Krole i učenice Petre Peršić kako bi predstavile svoja zanimanja. Rado su se odazvale pozivu i spremno došle na sat.

Sat je započeo aktivnošću koja je učenike navela na zaključak zbog čega su gošće došle na sat. Majke su na početku ukratko predstavile sebe i svoja zanimanja: fizioterapeutkinja i operaterka u poštanskom uredu. Odmah nam je svima zazvučalo zanimljivo, jer se tih zanimanja do tada nismo dotaknuli. Majke su opisale što njihovo zanimanje podrazumijeva i što sve koriste u radu. Saznali smo da je prva pošta u Hrvatskoj bila u Osijeku, naučili smo kada nam je potrebna pomoć fizioterapeuta, što je u navedenim poslovima najzanimljivije, a što ponekad i teško. Saznali smo da je operateru u poštanskom uredu itekako važno poznavati strane jezike, a da fizioterapeut može raditi u bolnici, fitness centru, ali i nogometnom klubu. Ono što je učenicima bilo svakako najzanimljivije, bile su aktivnosti u skupinama. Učenici su imali priliku naučiti kako se pravilno adresira pismo, kako se lijepi markica, zašto je ona potrebna te kako se otiskuje žig na koverti. Lijepili su oznake za brzu dostavu pisma/paketa te saznali što se dogodi ako ne dođemo na vrijeme po paket u poštu. Učenici su vidjeli primjere markica iz mnogih dijelova svijeta te saznali kojih sve oblika markica može biti. U drugoj skupini učenici su saznali osnovne informacije o tome kako izgleda naša kralježnica, što se može dogoditi našim mišićima, kako možemo smanjiti bol u mišićima te iskusili fizioterapiju strujom.

Uz zabavno učenje i druženje, sat je brzo završio. Zahvalili smo se gošćama u nadi da ćemo se ponovno družiti na sličan način.