« Svibanj 2024 »

Eko City Waste Fest
Autor: Anita Drenjančević, 26. 4. 2024.

Eco City Waste Fest prvi je Festival otpada u Hrvatskoj a traje 25. i 26. travnja 2024.

Cilj mu je na jednom mjestu okupiti gradska poduzeća, žurne službe, udruge, sportske klubove i privatna poduzeća koja se bave zbrinjavanjem otpada kako bi se posjetiteljima, prije svega osnovnoškolcima, kroz interaktivne radionice, predavanja, zabavu i poučan sadržaj prezentiralo područje djelovanja komunalnog poduzeća, gradskog prijevoza, policije, vatrogasaca i drugih službi. Uz Unikom među brojnim izlagačima naći će se GPP, Vodovod, Ukop, Tržnica Osijek i drugi.

Na otvorenju su sudjelovali učenici 4.a i 4.b razreda u pratnji svojih učiteljica.

Posjetitelji u unutarnjem dijelu Gospodarskog centra mogu posjetiti pravu mini tržnicu i opskrbiti se svježim proizvodima te isprobati zdrave smoothieje, a za dodatnu zabavu pobrinuli su se poznati gosti koji svoji sudjelovanjem  zabavljaju i naravno educiraju učenike. Radionicama su se pridružili učenici 2.b i 3.b razreda u pratnji svojih učiteljica.

Kakvo je znanje osječkih osnovnoškolaca o gospodarenju otpadom i drugim zanimljivostima vezanim uz grad Osijek ispitalo se se u kvizu s Deanom Kotigom, gdje je po jedan učenik iz šest osječkih eko škola predstavljao grad Osijek protiv dobro poznatog lovca. Našu je školu predstavljao učenik Ante Roguljić (8.b) u pratnji knjižničarke.

Učenici su slavili u okršaju s Kotigom i kući ponijeli nezaboravno iskustvo i lijepe poklone organizatora.

Fotogalerija